POWER SPEECHE

WYSTĄPIENIA

wheelchairtrip – 000aaa
wheelchairtrip-019-1024×683

Wystąpienia

Do tej pory przeprowadzałem prelekcje na festiwalach podróżniczych, uniwersytetach, szkołach, w domach kultury, bibliotekach oraz imprezach komercyjnych. Jestem świeżym prelegentem ale historia, którą opowiadam cieszy się ogromnym uznaniem.

O moich podróżach opowiadałem zarówno przed grupami kameralnymi jak również przed publicznością liczącą ponad 4000 osób. Pokazy staram się przygotowywać bezpośrednio pod docelowe grupy: dzieci, młodzież, dorośli, osoby z niepełnosprawnością.

Pokazy mają przede wszystkim wartość motywacyjną dodatkowo przybliżają kulturę innych krajów, promują podróże i aktywną formę spędzania czasu.

Regularnie zapraszany jestem na eventy firmowe i konferencje w charakterze gościa specjalnego.

POKAZ 1 : Wheelhairtrip

Wheelhairtrip - Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się landroverem defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip - to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

mapa_pokazy_02
wheelchairtrip_foto_003
mon_00

POKAZ 2 : W drodze do ludzi reniferów.

Trzymiesięczny projekt etnograficzny, podczas którego powstają zdjęcia oraz filmy dokumentujące Caatanów - nomadów wypasających renifery w południowosyberyjskiej Tuwie, na terenie Mongolii. W drodze do ludzi reniferów - to opowieść o Caatanach rodowitych Tuwianczykach którzy ze swojej ojczyzny uciekli do Mongolii by zgodnie z rytmem zwierząt żyć nad obrzeżach Kotliny Darchackiej.

mapa_pokazy_01

NAGRODY:
Nagrody za wyprawę wheelchairtrip
2019 - Wyczyn Roku - KOLOSY za rok 2018 - Gdynia
2018 - Podróż Roku, 12 edycja plebiscytu National Geographic Travelery
2018 - Najbardziej inspirująca opowieść podróżnicza - Festiwal Podróżniczy Odyseja
2018 - Najlepsza prezentacja podróżnicza - Festiwal Podróżniczy Bonawentura Stary Sącz
2017 - Najlepsza prezentacja podróżnicza zdaniem publiczności - Festiwal Podróżniczy Na Szage
2017 - I miejsce w kategorii Świat - Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
2017 - Podróż najbardziej fotogeniczna - Fujifilm Poland

Inne nagrody
2018 - Nagroda Marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego
2017 - Nagroda Człowiek Bez Barier organizacji Integracja
2016 - Nagroda im. Andrzeja Zawady - Gdynia Kolosy
2015 - Nagroda Alchemika wydawnictwa Drzewo Babel
2013 - Nagroda Kryształki Zwierciadła wydawnictwa Zwierciadło

nagrody_01
wheelchairtrip_michal_woroch

Bio:
Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Michał Woroch
worochu@gmail.com
+48 694 408 848

Referencje