M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze

Opowieści o moich wyprawach ubarwiały spotkania wielu renomowanych firm i instytucji. Opowiadałem zarówno przed grupami kameralnymi jak również przed publicznością liczącą ponad 4000 osób. Moje prezentacje odwiedziły niemal wszystkie festiwale podróżników w Polsce. Na scenie międzynarodowej opowiadałem m.in w Chicago, Seattle, Waszyngton DC i Nowym Yorku.

Podczas prezentacji opowiadam, że nie ma rzeczy niemożliwych, że pracą, pasją i samodyscypliną jesteśmy wstanie osiągnąć własny cel. W 2018 roku zostałem zaproszony przez The Explorers Club w Nowym Yorku – to najbardziej elitarny klub podróżników w USA. Opowiadałem tam o wyprawie „Wheelchairtrip – 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę” to był mój cel, który wydawał się nie do osiągnięcia.

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze mają przede wszystkim wartość motywacyjną, dodatkowo przybliżają kulturę innych krajów, promują podróże i aktywną formę spędzania czasu. Regularnie zapraszany jestem na eventy firmowe i konferencje w charakterze gościa specjalnego.

Wystąpienia-i-prezentacje-podróżnicze

Uwielbiam dzielić się swoją pasją i inspirować innych do działania.

prelekcje i wystąpienia wózki na Salar de Uyuni zdjęcie zrobione na wyprawie Michał Worocha

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze – aktualne tematy prezentacji

Michał Woroch zdjęcie z wyprawy z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę

Temat 1: Wiara, rygor, cel – czyli jak małymi krokami można dokonać niemożliwego.

Spotkanie oparte jest o doświadczenia zdobyte podczas wyprawy Wheelhairtrip 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę.

Korzyści i cele:

Spotkanie oparte o wyprawę przez Ameryki to konfrontacja z trudnymi sytuacjami i ich przekształcenie w twórcze działanie. To opowieść o ograniczeniach i możliwościach jakie mogą mieć osoby z niepełnosprawnościami. To również, zwiększenie poziomu świadomości pracowników w obszarze wiedzy ogólnej o osobach z niepełnosprawnościami. Dla większości uczestników takie spotkanie to również: zwiększenie wiary we własne możliwości i budowanie poczucia sprawczości. i budowanie poczucia sprawczości.

Opis wyprawy:

912 dni przygotowań i 371 dni wyprawy. Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki, aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich Michał Woroch i Maciej Kamiński, rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip – to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

Agenda:
– 912 dni przygotowań i 371 dni wyprawy, a work life balance.
– 100 spotkań – jak przekonać sponsorów, że dwóch wózkowiczów pokona trasę z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki, aż na Alaskę?
– Dwie windy, sześć wyciągarek, dodatkowe wspomaganie kierownicy, dodatkowe wspomaganie hamulca, zmiana manualnej skrzyni biegów na automatyczną … – jak sprawić, żeby to wszystko działało? Rola automotywacji w realizacji celu.
– Przeprawić Defendera Amazonką do serca Dżungli – dlaczego realizacja najtrudniejszych zadań nas najbardziej rozwija?
– Zrządzanie ryzykiem – dobry plan, konsekwencja w działaniu i 101 czarnych scenariuszy przed wyprawą.
– Awaria silnika w Nikaragui – umiejętność zarządzania zasobami a komunikacja.
– Cel osiągnięty – dlaczego wzór W.R.C. jest kluczem do sukcesu?

Michal Woroch na łaziku

Temat 2: Managerowie w Himalajach – czyli co wspólnego ma wyprawa dookoła Annapurny z procesem zarządzania.

Spotkanie oparte jest o doświadczenia zdobyte podczas wyprawy Wheelhairtrip Himalayas Challenge 2021.

Korzyści i cele:

Spotkanie oparte o wyprawę do Nepalu, to mocna lekcja kształtowania pozytywnego myślenia i kształtowania poczucia własnej sprawczości. To również wnikliwa diagnoza porażki i zmiany podejścia do problemów. To opowieść o ograniczeniach i możliwościach jakie mogą mieć osoby z niepełnosprawnościami. Dodatkowo oprócz waloru motywacyjnego, historia Bartosza i Michała to tworzenie nowych wizji współpracy w zespole a umiejętności kreowania wspólnych celów. .

Opis wyprawy:

950 dni przygotowań i 41 dni wyprawy. Plan wydawał się prosty. Nepalski masyw Annapurny okala trasa trekkingowa, która prowadzi na przełęcz Thorong La leżącą na wysokości 5416 metrów n.p.m. Wyruszyli na nią Michał Woroch, (twórca Wheelchairtrip – ekspedycji z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki na Alaskę) i Bartosz Mrozek – sportowiec ekstremalny (również poruszający się na wózku inwalidzkim). Obaj postanowili zmierzyć się z górami, ale także z technologią: żeby zrealizować swój plan zaprojektowane zostały czterokołowe łaziki, z napędem elektrycznym, którymi byli w stanie poruszać się w trudnym terenie. Finalnie wyzwaniem okazała się nie tylko odległość, ale również wysokość, rozrzedzone powietrze, ośnieżona górska trasa i logistyczne aspekty organizacji wyprawy

Agenda:

– Budowanie zespołu projektowego – Jak dobrać ludzi, z którymi pojedziesz na koniec świata?
– Harmonogram projektu (czy istnieje plan idealny?) – jak zorganizować wyprawę, której nigdy wcześniej nie było.
– Rola kierownika projektu- jak odnalazłem się w tej roli?
– Zarządzanie ryzykiem – jak zakomunikować, że baterie utknęły w urzędzie celnym 1000 km od miejsca docelowego.
– Skąd czerpać siłę – to uczucie, gdy o poranku na wierzchniej warstwie śpiwora masz 2 mm lodu.
– Czy porażka może być sukcesem – 4050m n.p.m. zimą vs 5414m n.p.m. w warunkach letnich.
– Lesson learned – wnioski i podsumowania na zakończenie projektu.

Michał Woroch podczas odbioru nagród Kolosy National Geographic Travelery

Nagrody

Nagroda za wyprawę „Wheelchairtrip Himalayas Challenge 2021”

– Wyczyn Roku – wyróżnienie – KOLOSY za rok 2021 – Gdynia – 2022

Nagrody za wyprawę „Wheelchairtrip 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę”

– Wyczyn Roku – KOLOSY za rok 2018 – Gdynia – 2019
Podróż Roku, 12 edycja plebiscytu National Geographic Travelery – 2018
– Najbardziej inspirująca opowieść podróżnicza – Festiwal Podróżniczy Odyseja – 2018
Najlepsza prezentacja podróżnicza – Festiwal Podróżniczy Bonawentura Stary Sącz – 2018
– Podróż najbardziej fotogeniczna – Fujifilm Poland – 2017
– Najlepsza prezentacja podróżnicza – Festiwal Podróżniczy Na Szage – 2017
I miejsce w kategorii Świat – Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – 2017

Moje Bio

Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Michał Woroch
worochu@gmail.com
+48 694 408 848

 

Zaproszenie do współpracy:

Wojciech Krajewski – Manager
+48 696 092 763
office@michalworoch.com

Michał Woroch portret - wystąpienia podróżnicze, prezentacje podróżnicze

Kilka opinii o wystąpieniach

logo National Geographic

Michał Woroch wielokrotnie występował jako prelegent na Festiwalach Podróżników National Geographic, wydarzenia gromadziły liczną widownię, a perfekcyjnie przygotowana prezentacja Michał wzbudzała entuzjazm publiczności. Michał stanowi inspirację dla wszystkich wszystkich, swoimi dokonaniami dowodząc, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Agnieszka Franus

Redaktor naczelna National Geographic Polska
Logo Jaguar Land Rover Polska

Obecność podróżników spotkała się z ogromnym entuzjazmem uczestników spotkań. Swoimi dokonaniami zainspirowali innych, a książka Michała Worocha pt. Krok po kroku, opisująca ww. podróż, wzbudziła zainteresowanie wszystkich gości.

Paweł Kuskowski

Dyrektor ds. Marketingu i PR Jaguar Land Rover Polska

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze – opinie Micchał Woroch

Z całą pewnością rekomenduję Michała, który oprócz niesamowitej historii, ma także bardzo dobre predyspozycje jako mówca i świetnie odnalazł się przed dość wymagającą grupą odbiorców. Wyjątkowość wykładu Michała może potwierdzić także fakt, że uzyskał on jedną z najwyższych ocen z kilkunastu prelekcji, które odbyły się w trakcie organizowanego przez nas wydarzenia Grow by Facebook.

Agnieszka Kosik

Head of Poland, Facebook

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Michał w zabawny i angażujący sposób opowiedział o morderczej podróży, wyzwaniach życia, samodyscyplinie, przyjaźni i zaufaniu a także pokonywaniu wszelkich barier. Wykazał się dużą elastycznością, otwartością i swobodą w poruszaniu niekiedy trudnych tematów. Na docenienie zasługuje również profesjonalne przygotowanie prezentacji.

Agnieszka Michalik
specjalista ds. CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu
BNP Paribas Bank Polska S.A.

Terra Incognita Agencja Podróżnicza, K.+A. Mazurkiewicz

Opowieść Michała Worocha z którą wystąpił w ramach 18. edycji organizowanego przeze mnie Festiwalu Terra, zachwyciła widzów zdjęciami wysokiej
jakości, ciekawym komentarzem i profesjonalnym montażem. Jego profesjonalizm, zmysł artystyczny, dotrzymywanie terminów oraz szybka rzeczowa komunikacja sprawiają, że bardzo lubię z nim współpracować. Gorąco polecam współpracę z nim nie tylko organizatorom spotkań i festiwali podróżniczych ale również organizatorom spotkań motywacyjnych

Katarzyna Mazurkiewicz
organizatorka Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA

METRO PROPERTIES sp. z o.o.

Dla naszego zespołu, spotkanie to było ogromną dawką inspiracji i motywacji nie tylko do pokonywania przeszkód, ale też do walki z własnymi słabościami, tak w życiu zawodowym jak i osobistym. Zdecydowanie zasłużone owacje na stojąco były naturalnym zakończeniem wystąpienia Pana Michała.

Agnieszka Saternus – Kozłowska
Dyrektor Działu Personalnego METRO PROPERTIES