M

Wheelchairtrip to pomysł na projekty, który narodził się z niezgody na bezczynność. Poruszam się na wózku od lat, ale nigdy nie przestałem marzyć o wyczynach „zarezerwowanych” dla pełnosprawnych ludzi.

 

Podróż jest piękna bo ważne jest, nie tylko dotarcie do celu, ale droga sama w sobie. Droga jest zawsze nauką – o sobie i o relacjach z innymi ludźmi. Chęć odkrywania nowych Światów jest ważniejsza niż trud podróży. Chciałbym dzielić się tym, pokazywać, że przeszkody tworzymy sobie sami – brakiem wiary, wyobraźni i motywacji.

Śledź wheelchairtrip:

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze

Opowieści o moich wyprawach ubarwiały spotkania wielu renomowanych firm i instytucji. Opowiadałem zarówno przed grupami kameralnymi jak również przed publicznością liczącą ponad 4000 osób. Moje prezentacje odwiedziły niemal wszystkie festiwale podróżników w Polsce. Na scenie międzynarodowej opowiadałem m.in w Chicago, Seattle, Waszyngton DC i Nowym Yorku.

Podczas prezentacji opowiadam, że nie ma rzeczy niemożliwych, że pracą, pasją i samodyscypliną jesteśmy wstanie osiągnąć własny cel. W 2018 roku zostałem zaproszony przez The Explorers Club w Nowym Yorku – to najbardziej elitarny klub podróżników w USA. Opowiadałem tam o wyprawie „Wheelchairtrip – 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę” to był mój cel, który wydawał się nie do osiągnięcia.

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze mają przede wszystkim wartość motywacyjną, dodatkowo przybliżają kulturę innych krajów, promują podróże i aktywną formę spędzania czasu. Regularnie zapraszany jestem na eventy firmowe i konferencje w charakterze gościa specjalnego.

Wystąpienia-i-prezentacje-podróżnicze

Uwielbiam dzielić się swoją pasją i inspirować innych do działania.

prelekcje i wystąpienia wózki na Salar de Uyuni zdjęcie zrobione na wyprawie Michał Worocha

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze – aktualne tematy prezentacji

Michał Woroch zdjęcie z wyprawy z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę

Wheelhairtrip – Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się landroverem defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip – to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

mapa wyprawy Wheelhairtrip Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę.
Michal Woroch na łaziku

Pokaz 2 : Granica śniegu, granica możliwości.

Plan wydawał się prosty. Nepalski masyw Annapurny okala trasa trekkingowa, która prowadzi na przełęcz Thorong La leżącą wysokości 5416 metrów n.p.m. Wyruszyli na nią Michał Woroch, (twórca Wheelchairtrip – ekspedycji z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki na Alaskę) i Bartosz Mrozek – sportowiec ekstremalny (również poruszający się na wózku inwalidzkim). Obaj postanowili zmierzyć się z górami, ale także z technologią: żeby zrealizować swój plan zaprojektowane zostały czterokołowe łaziki, z napędem elektrycznym, którymi byli w stanie poruszać się w trudnym terenie. Finalnie wyzwaniem okazała się nie tylko odległość, ale również wysokość, rozrzedzone powietrze, ośnieżona górska trasa i logistyczne aspekty organizacji wyprawy.

Michał woroch zdjęcie z wyprawy do Mongolii

Pokaz 2 : W drodze do ludzi reniferów

Trzymiesięczny projekt etnograficzny, podczas którego powstają zdjęcia oraz filmy dokumentujące Caatanów – nomadów wypasających renifery w południowosyberyjskiej Tuwie, na terenie Mongolii. W drodze do ludzi reniferów – to opowieść o Caatanach rodowitych Tuwianczykach którzy ze swojej ojczyzny uciekli do Mongolii by zgodnie z rytmem zwierząt żyć nad obrzeżach Kotliny Darchackiej.

Michał Woroch W drodze do ludzi reniferów Mongolia
Michał Woroch podczas odbioru nagród Kolosy National Geographic Travelery

Nagrody

Nagroda za wyprawę „Wheelchairtrip Himalayas Challenge 2021”

– Wyczyn Roku – wyróżnienie – KOLOSY za rok 2021 – Gdynia – 2022

Nagrody za wyprawę „Wheelchairtrip 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę”

– Wyczyn Roku – KOLOSY za rok 2018 – Gdynia – 2019
Podróż Roku, 12 edycja plebiscytu National Geographic Travelery – 2018
– Najbardziej inspirująca opowieść podróżnicza – Festiwal Podróżniczy Odyseja – 2018
Najlepsza prezentacja podróżnicza – Festiwal Podróżniczy Bonawentura Stary Sącz – 2018
– Podróż najbardziej fotogeniczna – Fujifilm Poland – 2017
– Najlepsza prezentacja podróżnicza – Festiwal Podróżniczy Na Szage – 2017
I miejsce w kategorii Świat – Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – 2017

Moje Bio

Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Michał Woroch
worochu@gmail.com
+48 694 408 848

 

Zaproszenie do współpracy:

Wojciech Krajewski – Manager
+48 696 092 763
office@michalworoch.com

Michał Woroch portret - wystąpienia podróżnicze, prezentacje podróżnicze

Kilka opinii o wystąpieniach

logo National Geographic

Michał Woroch wielokrotnie występował jako prelegent na Festiwalach Podróżników National Geographic, wydarzenia gromadziły liczną widownię, a perfekcyjnie przygotowana prezentacja Michał wzbudzała entuzjazm publiczności. Michał stanowi inspirację dla wszystkich wszystkich, swoimi dokonaniami dowodząc, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Agnieszka Franus

Redaktor naczelna National Geographic Polska
Logo Jaguar Land Rover Polska

Obecność podróżników spotkała się z ogromnym entuzjazmem uczestników spotkań. Swoimi dokonaniami zainspirowali innych, a książka Michała Worocha pt. Krok po kroku, opisująca ww. podróż, wzbudziła zainteresowanie wszystkich gości.

Paweł Kuskowski

Dyrektor ds. Marketingu i PR Jaguar Land Rover Polska

Wystąpienia i prezentacje podróżnicze – opinie Micchał Woroch

Z całą pewnością rekomenduję Michała, który oprócz niesamowitej historii, ma także bardzo dobre predyspozycje jako mówca i świetnie odnalazł się przed dość wymagającą grupą odbiorców. Wyjątkowość wykładu Michała może potwierdzić także fakt, że uzyskał on jedną z najwyższych ocen z kilkunastu prelekcji, które odbyły się w trakcie organizowanego przez nas wydarzenia Grow by Facebook.

Agnieszka Kosik

Head of Poland, Facebook

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Michał w zabawny i angażujący sposób opowiedział o morderczej podróży, wyzwaniach życia, samodyscyplinie, przyjaźni i zaufaniu a także pokonywaniu wszelkich barier. Wykazał się dużą elastycznością, otwartością i swobodą w poruszaniu niekiedy trudnych tematów. Na docenienie zasługuje również profesjonalne przygotowanie prezentacji.

Agnieszka Michalik
specjalista ds. CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu
BNP Paribas Bank Polska S.A.

Terra Incognita Agencja Podróżnicza, K.+A. Mazurkiewicz

Opowieść Michała Worocha z którą wystąpił w ramach 18. edycji organizowanego przeze mnie Festiwalu Terra, zachwyciła widzów zdjęciami wysokiej
jakości, ciekawym komentarzem i profesjonalnym montażem. Jego profesjonalizm, zmysł artystyczny, dotrzymywanie terminów oraz szybka rzeczowa komunikacja sprawiają, że bardzo lubię z nim współpracować. Gorąco polecam współpracę z nim nie tylko organizatorom spotkań i festiwali podróżniczych ale również organizatorom spotkań motywacyjnych

Katarzyna Mazurkiewicz
organizatorka Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA

METRO PROPERTIES sp. z o.o.

Dla naszego zespołu, spotkanie to było ogromną dawką inspiracji i motywacji nie tylko do pokonywania przeszkód, ale też do walki z własnymi słabościami, tak w życiu zawodowym jak i osobistym. Zdecydowanie zasłużone owacje na stojąco były naturalnym zakończeniem wystąpienia Pana Michała.

Agnieszka Saternus – Kozłowska
Dyrektor Działu Personalnego METRO PROPERTIES