M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Krok po kroku

Z Ziemi Ognistej na Alaskę.

Książka podróżnicza Krok po kroku to relacja dwóch przyjaciół, którzy przystosowanym do ich potrzeb land roverem defenderem pokonali trasę prowadzącą przez obie Ameryki. Szybko okazało się, że podróż stała się sposobem lepszego zrozumienia siebie, przełamywania strachu i pogodzenia z własną niepełnosprawnością. Ale Krok po kroku to nie tylko opis rocznej wędrówki z jednego krańca świata na drugi. To także opowieść o kolejach życia, drodze do celu i przesuwaniu swojego horyzontu.

Michał Woroch ma świetne pióro, dużą dozę pokory i dystansu do świata. Książkę „Krok po kroku” czyta się jak powieść przygodową, ale jednocześnie skłania ona do refleksji nad tym, jak wiele mamy, choć czasem zdarza się nam o tym zapomnieć. To opowieść o zdrowym szaleństwie, przyjaźni i determinacji, która sprawia, że można pokonać wszystkie przeszkody. Przede wszystkim te, które tkwią w naszych głowach. „Niemożliwe nie istnieje” – często powtarzam to zdanie. Ta książka jest dowodem na jego prawdziwość.

Martyna Wojciechowska

Przez wiele miesięcy podążałem z Wheelchairtrip przez obie Ameryki i pisałem o wyprawie, godzinami rozmawiałem z Michałem i Maciejem, próbowałem ich poznać i zrozumieć. Ale dopiero po przeczytaniu książki „Krok po kroku” pojąłem, czym naprawdę jest podróż dla ciekawego i spragnionego nowych doznań młodego człowieka, który wędruje przez życie na wózku inwalidzkim. Podróż każdemu daje poczucie wolności, ale chyba nie każdy docenia, jak wspaniale jest móc być w drodze. Trzeba wielkiej odwagi, żeby ruszyć w świat na przekór swoim słabościom, chorobie i tym wszystkim, którzy pytają: „I po co ci to?!”.

Piotr Chmieliński

Czytałem tę książkę z podziwem. Dla odwagi i determinacji jej bohaterów. Dla wspaniale opowiedzianych historii i pięknych zdjęć. Ale przede wszystkim dla autora, który nie tylko w tej podróży i nie tylko na kartach tej opowieści udowadnia, że z życia, nawet gdy przynosi troski, ból i niepewność, warto czerpać pełnymi garściami. Bardzo się cieszę, że przed laty los zetknął mnie z Michałem. Teraz czas na Państwa, proszę się przyjrzeć Worochowi. Wspaniały, kochany wariat.

Michał Nogaś

Michał-Woroch-podpisuje-książka

Na wózkach inwalidzkich
przez obie Ameryki. Opowieść Michała Worocha w Radiu Książki

Michał Nogaś 3 kwietnia 2019