M

Wheelchairtrip to pomysł na projekty, który narodził się z niezgody na bezczynność. Poruszam się na wózku od lat, ale nigdy nie przestałem marzyć o wyczynach „zarezerwowanych” dla pełnosprawnych ludzi.

 

Podróż jest piękna bo ważne jest, nie tylko dotarcie do celu, ale droga sama w sobie. Droga jest zawsze nauką – o sobie i o relacjach z innymi ludźmi. Chęć odkrywania nowych Światów jest ważniejsza niż trud podróży. Chciałbym dzielić się tym, pokazywać, że przeszkody tworzymy sobie sami – brakiem wiary, wyobraźni i motywacji.

Śledź wheelchairtrip:

Takeaway photos

Norwegia 2013

“Takeaway fotos” to podróż w nieznane jako sposób i interakcja z człowiekem jako cel. Eksprolacja Norwegii z wielkoformatowym apratem to powrót do idei fotografa wędrownego, który musi, tak jak w XIX-wiecznej Ameryce zdobyć zaufanie tubylców, zanim naciśnie spust migawki. Wyprawa Wręgi i Worocha to działanie artystyczne obliczone na szczerość i bezkompromisowość fotograficznego medium. Dlatego tak istotny jest kontakt z człowiekiem – ostatecznie każdy z portretownych zostanie obdarowany własnym wizerunkiem. A nie każdy jest na niego gotowy. Projekt realizowany w sierpniu i wrześniu 2013 roku. Wraz z Piotrem Wręgą